Były znakomity tenisista podał zaskakującą przyczynę porażki Igi Świątek

Iga Świątek odpadła w IV rundzie turnieju wielkoszlemowego Australian Open po porażce z Simoną Halep. Legendarny tenisista Mats Wilander po zakończeniu spotkania podzielił się w Eurosporcie swoimi uwagami na temat gry. Szwed wytłumaczył, dlaczego Iga Świątek popełniała więcej błędów niż zwykle.

Jak się okazuje, przyczyną porażki mogła być nawierzchnia, na której grały zawodniczki. Dodatkowo trzeba podkreślić, że Iga Świątek jako młoda zawodniczka nie ma wielkiego doświadczenia w turniejach wielkoszlemowych, a to w połączeniu z wysokim poziomem gry Halep mogło zadziałać na Polkę destabilizująco.

– Halep zdawała sobie sprawę, że musi grać serwisem w różnych kierunkach. Świątek zmieniała return, ale nie zawsze robiła to skutecznie. Nie czuła się dobrze w tym elemencie. Może to kwestia nawierzchni. Inaczej zachowuje się piłka na szybkiej nawierzchni w Melbourne, a inaczej na Roland Garrosie – powiedział Mats Wilander.

Legendarny tenisista z pewnością nie myli się w swojej ocenie. Po niektórych serwisach Simony Halep nasza zawodniczka faktycznie miewała spore kłopoty z dobrym jakościowo odbiciem piłki. Rumunka  w związku z tym zyskiwała przewagę, która sprawiła, że wygrała spotkanie.

Mimo wszystko Igę Świątek należy pochwalić za poziom gry podczas Australian Open. Polka potrafi grać agresywnie i skutecznie, ale jednocześnie popełnia zbyt wiele niewymuszonych błędów. Jeśli jednak Świątek wyciągnie odpowiednie wnioski oraz będzie się dalej rozwijać w bardzo szybkim tempie, to już niedługo może wygrać kolejny ważny turniej.

– Jestem zła, że zaczęłam popełniać więcej błędów. Moja forma dzisiaj była chwiejna zarówno fizycznie, jak i mentalnie. Taki jednak jest tenis, a wielkoszlemowy turniej trwa dwa tygodnie. Rzadko zdarzają się takie sytuacje, że będę w idealnej dyspozycji przez całe dwa tygodnie – powiedziała Świątek po spotkaniu z Halep, w rozmowie z serwisem Eurosport.pl.

Przegrany mecz z Rumunką jest dość bolesny także pod względem spotkania ćwierćfinałowego. Gdyby Świątek bowiem ograła Halep, to miałaby okazję zmierzyć się z legendą kobiecego tenisa, Sereną Williams. Byłoby to z pewnością miłe wydarzenie dla wielu kibiców, ale pozostaje mieć nadzieję, że obie panie spotkają się ze sobą w innym turnieju wielkoszlemowym.

Czytaj także:
Iga Świątek: Podsumowanie statystyczne występu w Turnieju French Open

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *