Sportowy Fanatyk

Strona dla fanów sportu. Znajdziesz tu kalendarium urodzinowe, aktualności, ciekawostki oraz wspomnienia z pamiętnych wydarzeń sportowych.

Cudowna postawa Polaków. Zobacz klasyfikację medalową HME

2 min read

Halowe mistrzostwa Europy w Stambule przeszły już do historii. Osłabiona reprezentacja Polski zdobyła aż siedem medali. Do pełni szczęścia zabrakło tylko jakiegokolwiek krążka z najcenniejszego kruszcu.

Do Stambułu polski zespół zmierzał w nieco osłabionym składzie. Na starcie halowych mistrzostw Europy zabrakło m.i. Pii Skrzyszowskiej, Natalii Kaczmarek, czy też Justyny Święty-Ersetić. Na szczęście inni spisali się świetnie. Mamy cztery srebrne i trzy brązowe medale. Siedem krążków zdobyła jeszcze tylko Holandia, a tak nikt nie ma ich więcej.

Na ten wynik złożyli się srebrni medaliści: Adrianna Sułek (pięciobój), Ewa Swoboda (bieg na 60 m), Piotr Lisek (skok o tyczce) i Jakub Szymański (bieg na 60 m przez płotki). Brązowe krążki wywalczyli natomiast: Sofia Ennaoui (bieg na 1500 m), Anna Kiełbasińska (bieg na 400 m) i sztafeta kobieca 4×400 metrów (skład: Anna Kiełbasińska, Marika Popowicz-Drapała, Alicja Wrona-Kutrzepa, Anna Pałys).

Niestety liczba medali nie ma odzwierciedlenia w klasyfikacji medalowej, bo po prostu nie zdobyliśmy żadnego złota. Tym samym w klasyfikacji medalowej zabrakło dla nas miejsca w czołowej dziesiątce i ostatecznie uplasowaliśmy się na 15. lokacie.

Na czele zestawienia widnieje Norwegia, która zdobyła pięć medali, ale aż cztery złote. Podium uzupełnia wcześniej wspomniana Holandia (bilans: 3-3-1) oraz Wielka Brytania (3-1-2).