Inne sporty,  Tenis

Jannik Sinner docenił Huberta Hurkacza po finale turnieju w Miami

Hubert Hurkacz wygrywając turniej ATP 1000 w Miami, osiągnął największy sukces w swojej karierze. Co ciekawe w walce o tytuł przyszło mu się zmierzyć z dobrym kolegą, Jannikiem Sinnerem. Włoch nie szczędził Hurkaczowi pochlebnych słów po zakończeniu starcia.

– Pokazałeś, jak wielki masz talent, ale jestem jeszcze bardziej dumny z tego, jakim jesteś człowiekiem. Muszę powiedzieć, że jesteś chyba moim najlepszym przyjacielem w tourze – powiedział do Polaka na oficjalnej ceremonii Jannik Sinner.

Włoch po finałowej porażce nie wyglądał na zawiedzionego. Doskonale wie, że rozegrał kapitalny turniej i jednocześnie przegrać z Hubertem Hurkaczem to żaden wstyd. 24-letni Polak wcześniej odprawił z kwitkiem takie gwiazdy światowego tenisa jak: Denis Shapovalov, Stefanos Tsitsipas czy też Andriej Rublow. Hurkacz w tych pojedynkach prezentował fenomenalny tenis i zachowywał zimną krew.

Sinner docenił Hurkacza, więc Polak nie pozostał mu dłużny.
– Na wstępie chcę pogratulować Jannikowi. To znakomity zawodnik i świetny facet. Widzę przed nim wielką przyszłość – powiedział.

Hubert Hurkacz osiągnął największy sukces w karierze

Przyjaźń w sporcie jest ważna i pokazuje szacunek do przeciwnika. Zarówno Hurkacz, jak i Sinner rozpoczęli marsz w górę rankingu ATP. Polak jest obecnie na 16. pozycji, a Włoch na 23. miejscu. Wygląda na to, że świetlana przyszłość przed nimi. Tym bardziej, że obaj wyglądają na poukładanych tenisistów, którym „sodówka” nie uderzy do głowy. Możliwe również, że Hurkacz oraz Sinner będą występować w turniejach deblowych. Obaj panowie już często mieli okazję grać w jednej parze i patrząc na ich wiek, można być spokojnym, że w przyszłości również to nastąpi.

Czytaj także:
Kalendarium urodzinowe – 4 kwietnia
Iga Świątek: Podsumowanie statystyczne występu w turnieju French Open

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *