Żużel

Meldunek ekstraligowy (5): Wszystkie oczy zwrócone na Lublin

Jako kibice żużla nie tak wyobrażaliśmy sobie zapowiedź szóstej kolejki PGE Ekstraligi, ale cóż w ten weekend jak dobrze pójdzie, obejrzymy tylko jeden mecz. Motor Lublin zmierzy się z GKM-em Grudziądz.

Motor Lublin w piątej kolejce zaskoczył wszystkich kibiców, wliczając w to mnie. Wygrana w Częstochowie robi wrażenie, a ja już dostałem pstryczka w nos, bo tak szczerze myślałem, że pod Jasną Górą nikt nie wygra.

Motor pokazał jednak moc i wydaje się, że w najbliższej kolejce pójdzie za ciosem. Drużyna wydaje się dobrze zbilansowana, liderzy robią swoje, a ważne punkty dowożą również Jarosław Hampel i Jakub Jamróg. Trzeba też pamiętać, że juniorzy jeszcze nie pokazali pełni swojego potencjału, więc wyniki drużyny mogą być lepsze.

Do Lublina w piątkowy wieczór przyjeżdża GKM Grudziądz. To zespół, który zawodzi od początku sezonu. Jak na razie Grudziądzanie w pięciu spotkaniach wywalczyli zaledwie 2 punkty i to w dodatku na własnym torze z kiepskim ROW-em Rybnik.

Skład seniorski drużyny na papierze wygląda na bardzo mocny, ale pamiętajmy, że nazwiskami meczów się nie wygrywa. Spotkania wygrywa się po prostu dobrą jazdą i współpracą na torze, jak i poza nim. Tego aspektu u Grudziądzan na pewno nie można dostrzec i w takim tempie, to zespół Roberta Kempińskiego pożegna się bardzo szybko z fazą play-off.
Oczywiście przewiduję pewne zwycięstwo Motoru Lublin. Żużel pokazał niedawno, że lubi niespodzianki, ale tym razem takowej nie zakładam.
Mój typ: 53:37

Ciekawi mnie tylko, kiedy uda się rozegrać przełożone spotkania szóstej kolejki. Jak wiadomo, w PGE Ekstralidze pojawił się koronawirus i wszystkie procedury kryzysowe już zostały wszczęte. Meczów nie będzie, a terminów na ich rozegranie jest coraz mniej. Teraz tylko trzeba się modlić, żeby testy na obecność COVID-19 u żużlowców ROW-u Rybnik i Unii Leszno wypadły negatywnie. Na razie nie pozostaje nam nic innego jak czekać na jedyne spotkanie szóstej kolejki najlepszej żużlowej ligi świata.

Dla przypomnienia wyniki piątej kolejki:

Tabela po 5 kolejce:

Grafiki pochodzą ze strony Speedway Ekstraliga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *