26/06/2024

Sportowy Fanatyk

Strona dla fanów sportu. Znajdziesz tu kalendarium urodzinowe, aktualności, ciekawostki oraz wspomnienia z pamiętnych wydarzeń sportowych.

Rozbili bank. Oto multimedaliści igrzysk olimpijskich w Pekinie

2 min read

Czas na kolejny etap podsumowania igrzysk olimpijskich w Pekinie. Podczas zmagań na arenach sportowych w Chinach nie brakowało sportowców, którzy łamali wiele barier. Niektórzy potrafili zdobyć nawet pięć medali olimpijskich. Zapraszam na przegląd multimedalistów.

Najwięcej złotych „krążków” z Pekinu przywiózł do domu norweski biathlonista Johannes Boe, który triumfował w czterech konkurencjach i do tego dorzucił jeden brąz. Kroku starał mu się dotrzymywać Francuz Quentin Fillon Maillet, który zdobył tyle samo medali, lecz miał dwa złota i trzy srebra.

Wśród kobiet była norweska odpowiedniczka Johannesa Boe. Chodzi oczywiście o Marte Olsbu Roiseland. Biathlonistka zdobyła trzy złota i dwa brązy, więc również uzbierała pięć medali. Grono sportowców, którzy zdobyli pięć medali uzupełnia reprezentant Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, Aleksandr Bolszunow. Biegacz narciarski zakończył rywalizację z trzema złotymi medalami, jednym srebrnym oraz jednym brązem.

W ścisłej czołówce klasyfikacji medalowej jest także holenderska łyżwiarka szybka, Irene Schouten. Zakończyła igrzyska z trzema złotymi „krążkami” i jednym brązowym.

Trzeba przyznać, że wszyscy ci sportowcy zawstydzili reprezentację Polski, która łącznie zdobyła podczas igrzysk w Pekinie zaledwie jeden medal. Warto dodać, że z dwunastki sportowców, którzy zajmują najwyższe miejsca w klasyfikacji medalowej aż połowę stanowią Norwegowie.

Czołówka klasyfikacji medalowej wśród sportowców:

MscZawodnikPaństwoDyscyplinaRazemZł.Sr.Br.
1Johannes BoeNorwegiaBiathlon5401
2Aleksander BolszunowROCBiegi narciarskie5311
3Marte Olsbu RoiselandNorwegiaBiathlon5302
4Irene SchoutenHolandiaŁyżwiarstwo szybkie4301
5Therese JohaugNorwegiaBiegi narciarskie3300
6Quentin Fillon MailletFrancjaBiathlon5230
7Johannes Hoesflot KlaeboNorwegiaBiegi narciarskie4211
7Suzanne SchultingHolandiaShort Track4211
7Tarjei BoeNorwegiaBiathlon4211
10Joergen GraabakNorwegiaKombinacja norweska3210
10Eileen GuChinyNarciarstwo dowolne3210
10Johannes StrolzAustriaNarciarstwo alpejskie3210

Czytaj także:
Norwegia z rekordem, Polska na końcu. Klasyfikacja medalowa igrzysk olimpijskich

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *