22/05/2024

Sportowy Fanatyk

Strona dla fanów sportu. Znajdziesz tu kalendarium urodzinowe, aktualności, ciekawostki oraz wspomnienia z pamiętnych wydarzeń sportowych.

Sportowe Kalendarium Urodzinowe – 2 grudnia

2 min read

Sprawdź, które osoby związane ze sportem obchodzą urodziny 2 grudnia.

2 grudnia urodziny obchodzą:

Wojciech Bartnik (ur. 1967) [Polska] – trener i były bokser (na zdjęciu). Brązowy medalista Igrzysk olimpijskich w Barcelonie w 1992 r. w wadze półciężkiej. Również brąz zdobył na Mistrzostwach Europy w duńskim Vejle w 1996 r. w wadze ciężkiej. Był związany z klubem Gwardii Wrocław. W karierze zawodowej dwukrotnie wygrał pas Międzynarodowego Mistrza Polski. Po zakończeniu kariery próbował swoich sił w polityce, był radnym rady miejskiej w Oleśnicy. W 2014 r. zadebiutował, jako zawodnik MMA, zwyciężając w swojej walce. W 1993 roku został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi. Na chwilę obecną ostatni polski medalista olimpijski w boksie.


Francesco Toldo (ur. 1971) [Włochy] – były piłkarz. Podczas swojej kariery występował na pozycji bramkarza. Z reprezentacją Włoch, w której barwach rozegrał 28 meczów, zdobył wicemistrzostwo Europy w 2000 roku. Został uznany za najlepszego bramkarza turnieju, szczególnie dzięki spotkaniu półfinałowym przeciwko Holandii, w którym obronił 3 rzuty karne. W karierze klubowej najbardziej związany z takimi klubami jak ACF Fiorentina i Inter Mediolan, z którymi świętował największe sukcesy na włoskiej ziemi. W 2010 r. jako rezerwowy bramkarz Interu wygrał Ligę Mistrzów.


Monica Seles (ur. 1973) [USA] – była tenisistka. Jest pochodzenia serbskiego i węgierskiego. Mistrzyni dziewięciu turniejów wielkoszlemowych w grze pojedynczej. Trzykrotna triumfatorka Mistrzostw WTA w grze pojedynczej, była liderka rankingu WTA. Brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich z Sydney w 2000 r. W grze podwójnej wygrała sześć turniejów WTA. Dwukrotnie zdobywała Puchar Federacji z drużyną Stanów Zjednoczonych. Monica Seles jest członkinią Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sław. W początkowych latach swojej kariery grała w barwach Jugosławii.


Manfred Beer (ur. 1953) [Niemcy] – były biathlonista. Reprezentował NRD. Brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich z Innsbrucka w 1976 r. w sztafecie. Również w sztafecie zdobył złote medale na Mistrzostwach świata w Hochfilzen w 1978 r. i Ruhpolding rok później posiada także brązowy medal z Lillehammer w 1977 r. Po zakończeniu kariery pracował, jako trener w Zinnwald.
Współpraca redakcyjna: Hubert Woźniak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *