02/10/2023

Sportowy Fanatyk

Strona dla fanów sportu. Znajdziesz tu kalendarium urodzinowe, aktualności, ciekawostki oraz wspomnienia z pamiętnych wydarzeń sportowych.

Sportowe Kalendarium Urodzinowe – 5 czerwca

1 min read

Foto: Jakub Kamiński / Instagram

Sprawdź, które utytułowane osoby z polskiego i światowego sportu obchodzą urodziny 5 czerwca.

5 czerwca urodziny obchodzą:

Jakub Kamiński (ur. 2002) [Polska] – piłkarz (na zdjęciu). Występuje na boisku na pozycji pomocnika. Obecnie jest graczem Vfl Wolfsburg. Przeniósł się do tego klubu z Lecha Poznań, gdzie grał w latach 2019-2022. Z Kolejorzem wywalczył mistrzostwo Polski. W kadrze rozegrał dziewięć spotkań i zdobył jednego gola. Uczestniczył w mistrzostwach świata 2022.

Jacek Bednarz (ur. 1967) [Polska]- były piłkarz. Występował na pozycji obrońcy oraz pomocnika. Rozegrał pięć meczów w reprezentacji Polski. W karierze klubowej reprezentował m.in. Legię Warszawa, Ruch Chorzów oraz Pogoń Szczecin. Z Legią wywalczył mistrzostwo, dwa puchary oraz superpuchar Polski.

Anke Behmer (ur. 1961) [Niemcy] – była lekkoatletka, specjalizująca się w siedmioboju. W 1988 roku wywalczyła brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w Seulu.

John Carlos (ur. 1945) [USA] – były lekkoatleta, specjalizujący się w biegu na 200 metrów. Na igrzyskach olimpijskich w Meksyku w 1968 roku wywalczył w tej konkurencji brązowy medal.

Tommie Smith (ur. 1944) [USA] – były lekkoatleta oraz futbolista amerykański. Zdobył złoto olimpijskie w biegu na 200 metrów w Meksyku w 1968 roku. Pobił wówczas rekord świata, osiągając czas 19,83 s. Przez trzy lata grał w futbol amerykański w lidze NFL.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *