O mnie

Nazywam się Dawid Franek. Obecnie studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Wrocławskim.
Od stycznia 2020 roku jestem dziennikarzem Magazynu Żużel. Pod koniec października tego samego roku rozpocząłem współpracę z portalem WP SportoweFakty.


Gdybym miał wyróżnić jeszcze jakieś swoje zainteresowania to są nimi niewątpliwie warcaby i muzyka. W warcaby gram wyczynowo od ósmego roku życia. Zanotowałem w ciągu kariery młodzieżowej kilka poważnych sukcesów. Muzyka natomiast sprawia, że się odprężam i zarazem poprawia mi nastrój.

Na swoim blogu będę pisał subiektywnie o sporcie. Zamierzam przybliżać sylwetki legend sportu oraz odnosić się do bieżących wydarzeń. Moimi ulubionymi dyscyplinami są: żużel, skoki narciarskie, piłka nożna i siatkówka. Ponadto lubię także boks, kolarstwo, koszykówkę, piłkę ręczną. Od 2019 roku stopniowo zacząłem interesować się tenisem. W 2021 roku podczas turnieju na kortach Rolanda Garrosa dołączyłem do redakcji tenisowej WP SportoweFakty. Później zacząłem pisać także o siatkówce oraz skokach narciarskich do tego samego portalu. Miałem wielką przyjemność znaleźć się w zespole dziennikarzy piszących o igrzyskach olimpijskich w Tokio. Sport to po prostu moje życie 🙂

Myślę, że ogólną wiedzę na temat sportu mam szeroką, co potwierdzają moje osiągnięcia w quizach sportowych online pod nazwą „Sportowy Kozak”.

I edycja – żużel – 2. miejsce
III edycja – żużel – 4. miejsce
IV edycja – skoki narciarskie – 1. miejsce
V edycja – żużel – 10. miejsce
VI edycja – piłka nożna – 3. miejsce