Siatkówka

ME siatkarzy. Polacy na prostej drodze do zwycięstwa w grupie

Polscy siatkarze pokonali Serbię 3:2 w hitowym starciu grupy A na mistrzostwach Europy. Nasi zawodnicy mają już na koncie dwa zwycięstwa. Do końca fazy grupowej pozostały im trzy mecze, ale rywale już nie powinni być tak wymagający, jak Serbowie.

Polacy w spotkaniu z aktualnymi mistrzami Europy pokazali hart ducha. Przegrywali już 1:2, ale zdołali odwrócić losy meczu. Duża w tym zasługa Kamila Semeniuka i Mateusza Bieńka. Semeniuk dał dobrą zmianę za Kubiaka w czwartym secie, a Bieniek z kolei fenomenalnie serwował i kończył kluczowe piłki.

Nasi zawodnicy za zwycięstwo z Serbią otrzymali dwa punkty, a rywale jeden. Obecnie Serbowie prowadzą w tabeli grupy A, ale mają jedno spotkanie więcej od Polaków. Nad porażką swojej drużyny ubolewał Marko Podrascanin, ale jednocześnie komplementował polski zespół.

– Tak, w tym sezonie to był najlepszy mecz naszej reprezentacji. Trochę mi przykro, ponieważ przegraliśmy spotkanie z głównymi faworytami do złota. Według mnie Polska to wciąż najlepsza ekipa na świecie. Po igrzyskach, gdzie im nie wyszło, mają motywację do rehabilitacji. My z każdym dniem prezentowaliśmy się coraz lepiej. Graliśmy jednak trzeci dzień z rzędu – przyznał środkowy reprezentacji Serbii Marko Podrascanin w rozmowie z WP SportoweFakty.

Polaków do zwycięstwa ponieśli kibice i fantastyczna atmosfera w Tauron Arenie. Teraz przed podopiecznymi Vitala Heynena spotkania z Grecją, Belgią i Ukrainą. W każdym z tych meczów nasi siatkarze muszą zdobyć komplet punktów, żeby zapewnić sobie pierwsze miejsce w grupie. Nie powinno to być trudne zadanie, bo najbliżsi rywale są zdecydowanie niżej notowani od naszej reprezentacji.

Zajęcie pierwszego miejsca w grupie jest o tyle ważne, że później ma się łatwiejszą drogę do strefy medalowej. Liczę, że Polacy będą się rozkręcać z meczu na mecz, bo medal mistrzostw Europy przed własną publicznością byłby najlepszym pocieszeniem po odpadnięciu z ćwierćfinału igrzysk olimpijskich. Polacy mają wszelkie atuty, aby dobrnąć do występów w katowickim Spodku i tam stanąć na „pudle”.

Tabela Grupy A:

MiejsceDrużynaMPktSetyMałe punkty
1Serbia378:4279:255
2Polska256:3206:181
3Belgia346:6259:259
4Portugalia224:5179:205
5Ukraina223:5180:177
6Grecja212:6159:185

Terminarz gier reprezentacji Polski:
05.09. (niedziela) – Grecja: Polska, godz. 20:30
06.09. (poniedziałek) – Polska: Belgia, godz. 20:30
08.09. (Środa) – Polska: Ukraina, godz. 20:30

Czytaj także:
Jacek Nawrocki. Po sześciu latach nadszedł czas odejścia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *