07/06/2023

Sportowy Fanatyk

Strona dla fanów sportu. Znajdziesz tu kalendarium urodzinowe, aktualności, ciekawostki oraz wspomnienia z pamiętnych wydarzeń sportowych.

Sportowe Kalendarium Urodzinowe – 27 marca

2 min read

Foto: Adam Kownacki / Instagram

Sprawdź, które utytułowane osoby z polskiego i światowego sportu obchodzą urodziny 27 marca.

27 marca urodziny obchodzą:

Adam Kownacki (ur. 1989) [Polska] – bokser (na zdjęciu). Pięściarz wagi ciężkiej. W swojej karierze stoczył 23 walki, z czego 20 wygrał. Pokonywał m.in. Chrisa Areolę (zdobył wówczas pas IBF International), czy też Charlesa Martina. Po serii 20 zwycięstw z rzędu wydawało się, że będzie miał nawet szansę na walkę o mistrzostwo świata. Sprawę jednak wyraźnie pogorszyły porażki z Robertem Helleniusem. Następnie przyszła jeszcze przegrana z Alim Erenem Demirezenem.


Manuel Neuer (ur. 1986) [Niemcy] – piłkarz. Obecnie występuje w Bayernie Monachium na pozycji bramkarza. Wygrał z tym klubem m.in. dwa razy Ligę Mistrzów, dwa razy Klubowe Mistrzostwo Świata oraz dziesięć tytułów mistrza Niemiec. Jest złoty medalistą Mistrzostw Świata 2014 oraz brązowym medalistą Mistrzostw Świata 2010 z reprezentacją Niemiec. Rozegrał w niej 117 meczów. Zwycięzca FIFA The Best 2020 w kategorii Najlepszy Bramkarz świata.


Goran Janus (ur. 1970) [Słowenia] – były skoczek narciarski, obecnie trener. Jako zawodnik najlepsze wyniki w Pucharze Świata osiągnął w sezonie 1990/1991, kiedy zajął 42. miejsce w klasyfikacji generalnej. Zdecydowanie więcej osiągnął jako trener. W latach 2011-2018 prowadził reprezentację Słowenii. To za jego kadencji w życiowej formie był Peter Prevc, który w jednym sezonie wygrał 15 konkursów Pucharu Świata, został zwycięzcą Turnieju Czterech Skoczni i mistrzem świata w lotach.


Gaizka Mendieta (ur. 1974) [Hiszpania] – były piłkarz. Występował na boisku na pozycji prawego pomocnika. Grał m.in. w Lazio, Barcelonie i Valencii. Na początku pierwszej dekady XXI wieku był uważany za jednego z najlepszych piłkarzy na świecie. Wówczas z zespołem z Walencji dwa razy wystąpił w finale rozgrywek Ligi Mistrzów (w 2000 i 2001 roku). W reprezentacji Hiszpanii zagrał 40 razy i strzelił 8 bramek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *