02/02/2023

sportowy fanatyk

Strona dla fanów sportu. Znajdziesz tu aktualności, ciekawostki oraz wspomnienia z pamiętnych wydarzeń sportowych.

Sportowe Kalendarium Urodzinowe – 28 listopada

2 min read

Tego dnia wśród solenizantów mamy m.in. dwóch byłych świetnych włoskich piłkarzy. Jeden z nich strzelił decydującego gola o mistrzostwie świata w 2006 roku.

28 listopada urodziny obchodzą:

Fabio Grosso (ur. 1977) [Włochy] ( na zdjęciu) – były piłkarz grający na pozycji obrońcy. W lidze włoskiej reprezentował takie kluby jak Inter Mediolan czy Juventus Turyn. W reprezentacji występował na Mistrzostwach Świata 2006. Na jego barki spadła odpowiedzialność wykonania decydującego o zdobyciu Mistrzostwa Świata rzutu karnego, którego zamienił na bramkę. Na tym samym mundialu zdobył także niezwykle cennego gola w półfinale, który Włochy wygrały z Niemcami 2:0 po dogrywce.


Alessandro Altobelli (ur. 1955) [Włochy] – były piłkarz, również piłkarz plażowy. Dwukrotny król strzelców na mistrzostwach świata w piłce plażowej (w 1995 oraz 1996 roku). Jako napastnik najlepszy okres miał w barwach Interu Mediolan, dla którego wystąpił w 466 meczach i zdobył 209 goli. Grał również w reprezentacji Italii, z którą zdobył mistrzostwo świata 1982 w Hiszpanii.

Stephen Roche (ur. 1959) [Irlandia] – były kolarz szosowy. W 1985 r. po raz pierwszy wygrał etap w Tour de France i był czwarty w klasyfikacji generalnej. W 1987 r. jako drugi kolarz w historii na przestrzeni jednego roku wygrał Tour de France, Giro d’Italia i Mistrzostwa Świata. Roche zakończył karierę w 1993 r.

Chris Harris (ur. 1982) [Wielka Brytania] – żużlowiec. Wielokrotny uczestnik żużlowego cyklu Grand Prix. Najlepszy jego wynik to 6. miejsce w klasyfikacji generalnej w 2010 r. Swoje jedyne zwycięstwo w pojedynczej rundzie cyklu wywalczył w 2007 r. w Cardiff (Wielka Brytania). Od przyszłego sezonu popularny „Bomber” ma wrócić do polskiej ligi i reprezentować barwy SpecHouse PSŻ Poznań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *