02/10/2023

Sportowy Fanatyk

Strona dla fanów sportu. Znajdziesz tu kalendarium urodzinowe, aktualności, ciekawostki oraz wspomnienia z pamiętnych wydarzeń sportowych.

Grbić szykuje zastępstwo za Kurka. Nowi siatkarze dołączą do kadry

2 min read

Foto: CEV

Polscy siatkarze dopiero co zdobyli mistrzostwo Europy, a już w czwartek rozpoczną przygotowania do kolejnego turnieju – kwalifikacji olimpijskich. Pewne jest, że w Spale na zgrupowaniu pojawią się nowi zawodnicy. Ma to związek m.in. z urazem Bartosza Kurka.

Reprezentacja Polski nie ma zbyt wiele czasu na radość po wielkim triumfie na włoskiej ziemi. Jeszcze w sobotę Biało-Czerwoni pokonali w finale mistrzostw Europy Włochów 3:0, rewanżując się tym samym za przegraną w ubiegłorocznym finale mistrzostw świata. W czwartek natomiast nasi zawodnicy rozpoczną przygotowania do kwalifikacji olimpijskich.

Wiadomo już, że do obecnej kadry dołączy dwóch nowych siatkarzy. To środkowy Karol Urbanowicz oraz występujący na pozycji atakującego Bartłomiej Bołądź. Urbanowicz został dowołany, ponieważ kontuzje mają Mateusz Bieniek oraz Mateusz Poręba.

Bołądź natomiast dołączy do kadry, ponieważ wciąż trudno powiedzieć, czy w kwalifikacjach olimpijskich będzie mógł wystąpić Bartosz Kurek. Kapitan reprezentacji Polski ma problemy zdrowotne już od dłuższego czasu. I nawet gdy wydaje się, że już się wyleczył, to wtedy uraz powraca.

Na pewno Kurek może czuć niedosyt, bo z jednej strony kadra spisuje się wspaniale i wygrywa najważniejsze imprezy, z a drugiej strony z powodu kontuzji nie mógł wziąć udziału w żadnym z finałowych spotkań.

Reprezentacja Polski zagra w kwalifikacjach olimpijskich w Chinach, a potrwają one od 30 września do 8 października. Polacy zagrają w Xi’an z Argentyną, Belgią, Bułgarią, Kanadą, Chinami, Meksykiem i Holandią. Z ośmiozespołowej grupy do igrzysk olimpijskich w Paryżu awansują dwie najlepsze ekipy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *