Sportowy Fanatyk

Strona dla fanów sportu. Znajdziesz tu kalendarium urodzinowe, aktualności, ciekawostki oraz wspomnienia z pamiętnych wydarzeń sportowych.

Rozpoczęła się wielka uczta. Ruszyła siatkarska liga mistrzów

5 min read

Siatkarska liga mistrzów 2019/2020 wreszcie została zainaugurowana. Polskę w tym sezonie reprezentują trzy drużyny: Polska Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (mistrz kraju), VERVA Warszawa ORLEN Paliwa (wicemistrz kraju) oraz Jastrzębski Węgiel (II wicemistrz kraju).

Otwarcie nowego sezonu ligi mistrzów miało miejsce 3 grudnia podczas spotkania ZAKS-Y Kędzierzyn-Koźle z mistrzem Serbii Vojvodina NS Seme Nowy Sad. Zdecydowanym faworytem spotkania był mistrz Polski. Drużyna ZAKS-Y nie zawiodła swoich kibiców i pokonała pewnie gości 3:0 (25:20, 25:21, 25:21).

I set
Pierwsza odsłona gry to istny koncert siatkarski w wykonaniu zawodników gospodarzy. Siatkarze mistrza Polski rzadko popełniali błędy co sprawiło, że bez większych problemów zwyciężyli seta. Moim zdaniem szczególnie wyróżniali się tacy zawodnicy jak Węgier Arpad Baroti, czy Włoch Simone Parodi. Ten pierwszy w końcówce seta atakował ze skutecznością 100 % dzięki czemu rywale nie mogli złapać kontaktu z ZAKS-Ą. Simone Parodi natomiast nie dał się zaskakiwać przy zagrywce rywali i miał przez to doskonałe przyjęcie. Ponadto pod siatką był bardzo aktywny wielokrotnie kończąc akcje gospodarzy. Set zakończył się wynikiem 25:20.

II set
W II secie ZAKSA nieco przespała początek, ponieważ był moment w którym przegrywała już 3:6. Ekipa Nikola Grbicia szybko jednak wróciła do żywych. Dobrze grał Semeniuk, a po raz kolejny wybitne ataki notował Parodi. Gdy wydawało się, że gospodarze przejęli kontrolę nad wydarzeniami na boisku to Serbowie znów odskoczyli w pewnym momencie naszej drużyny. Set miał bardzo emocjonujący przebieg. W końcówce mistrz Polski pokazał klasę i przechylił szalę zwycięstwa w II secie na swoją stronę. Pod siatką znów szalał Parodi, Krzysztof Rejno bardzo dobrze serwował, a goście zaczęli popełniać błędy własne. Te wydarzenia doprowadziły do tego, że ZAKSA wygrała II seta 25:21.

III set
Jeśli ktoś pomyślał, że Vojvodina Nowy Sad się załamie po dwóch pierwszych przegranych setach to był w błędzie. Na początku III seta widzieliśmy pokaz esencji siatkówki czyli wymiany punkt za punkt. Zazwyczaj to jednak nasz zespół prowadził w secie. Zespół ZAKSY-Y zaczął gubić rywali od stanu 15:13. Wówczas fantastycznie serwował Simone Parodi co sprawiło, że goście zupełnie się pogubili. Ponadto nie mogli oni znaleźć sposobu na Kamila Semeniuka i środkowego Krzysztofa Rejno, którzy dokładali kolejne cenne punkty. Mimo, że Serbowie w końcówce seta odrobili parę punktów to ZAKSA nie miała problemów z dowiezieniem zwycięstwa do końca i set zakończył się wynikiem 25:21.
MVP spotkania zasłużenie został wybrany Simone Parodi.

Simone Parodi

Co ciekawe w spotkaniu nie zagrało paru podstawowych graczy ZAKS-Y, a szansę wykazania się dostali zmiennicy. Nie zagrali m.in. Aleksander Śliwka, Łukasz Wiśniewski, czy też Łukasz Kaczmarek, który leczy infekcję organizmu.
Mistrz Polski rozpoczął nowy sezon ligi mistrzów obiecująco.
Poniżej znajduje się plan gry ZAKS-Y  do końca fazy grupowej.

Polska Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – VfB Friedrichshafen

Jak wypadnie VERVA Warszawa ORLEN Paliwa w debiucie w lidze mistrzów ?

4 grudnia 2019 roku to historyczna data dla kibiców siatkówki w stolicy Polski. Warszawski zespół właśnie dzisiaj zaliczy debiut w siatkarskiej lidze mistrzów. Wicemistrz Polski zmierzy się w hali Ursynów z Francuskim zespołem Tours VB.  Po pozyskaniu sponsora strategicznego siatkarze nie muszą już myśleć o problemach finansowych klubu. Myślę, że grupowi rywale powinni czuć respekt przed zespołem VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. W tej drużynie nie grają anonimowi zawodnicy, a ten sezon pokazuje, że siatkarze stołecznej ekipy są w wybornej formie. Szczególnie wyróżniają się: Bartosz Kwolek, Piotr Nowakowski, Kevin Tillie. Nie ukrywam, że warszawska drużyna jest moją ulubioną w stawce polskich zespołów w lidze mistrzów. Zaimponował mi styl gry tej drużyny oraz fakt, że mimo problemów finansowych drużyna nie poddała się i wygrywała kolejne spotkania w lidze. Mam nadzieję, że siatkarze wicemistrza Polski przeniosą doskonałą formę z boisk ligowych na boiska ligi mistrzów.