Sportowy Fanatyk

Strona dla fanów sportu. Znajdziesz tu kalendarium urodzinowe, aktualności, ciekawostki oraz wspomnienia z pamiętnych wydarzeń sportowych.

„Kim są wszyscy?”. Dziennikarz rozzłościł Guardiolę

1 min read

Manchester City przez pół godziny gry przegrywał z Realem Madryt w pierwszym spotkaniu półfinału Ligi Mistrzów. Ostatecznie Obywatele zdołali zremisować. Po meczu, gdy Pep Guardiola był dopytywany o wynik, to mocno się zdenerwował.

Manchester City zmierza po kolejne mistrzostwo Anglii, ale ma także chrapkę na triumf w Lidze Mistrzów. W półfinale Obywatele rywalizują z obrońcą trofeum – Realem Madryt. W pierwszym spotkaniu padł remis 1:1. W 36. minucie prowadzenie gospodarzom zapewnił Vinicius Junior. 31 minut później stan gry wyrównał Kevin De Bruyne.

Remis zdziwił niektórych dziennikarzy obecnych na konferencji prasowej po zakończeniu meczu, którzy byli przekonani, że angielski zespół nie da szans podopiecznym Carlo Ancelottiego.

Jeden z reporterów zdenerwował nawet trenera City Pepa Guardiolę. Hiszpan bowiem doskonale zdaje sobie sprawę, z jakim rywalem ma do czynienia.

– Wszyscy myśleli, że City zniszczy Real Madryt – stwierdził reporter beIN SPORTS, na co Guardiola odpowiedział: – Kim są wszyscy? Czy wiecie z kim gramy?

– Czy wiesz, ile tytułów Ligi Mistrzów mają (Real Madryt – przyp.red.)? To nie moja wina, że myśleliście, że wygramy 6:0 – skwitował Hiszpan.

Guardiola słynie z tego, że potrafi negatywnie ocenić pytania i stwierdzenia dziennikarzy. Trener Manchesteru City skupia się już na tym, co może wydarzyć się w rewanżu. Jego zespół zmierzy się z Realem Madryt na Etihad Stadium 17 maja.