Mistrz jedzie do Tokio. Niedługo zakończy debatę, o tym, kto jest tenisistą wszech czasów?

Novak Djokovic zastanawiał się pewien czas nad tym, czy uczestniczyć w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Dzisiaj już wiemy, że Serb pojawi się w stolicy Japonii. 34-latek wkracza w kolejny etap pogoni za Złotym Wielkim Szlemem.

Po ostatnim wygranym Wimbledonie Djokovic ma na swoim koncie 20 zwycięstw w Turniejach Wielkoszlemowych. Tym samym Serb zrównał się z Rogerem Federerem i Rafaelem Nadalem. Na dobre rozgorzała dyskusja kto jest tenisistą wszech czasów. Pewnie dlatego Djokovic mimo ogromnego reżimu sanitarnego, wybiera się do Tokio i powalczy o złoty medal olimpijski.

Dla lidera światowego rankingu ma to być kolejny stempel w drodze do Złotego Wielkiego Szlema. W historii światowego tenisa żaden mężczyzna nie osiągnął takiego wyczynu, a wśród kobiet dokonała tego tylko Niemka Steffi Graf.

Djokovic ma wielką motywację, aby wygrać turniej olimpijski. Nie dość, że walczy o historyczny wyczyn, to ma jeszcze rachunki do wyrównania za poprzednie turnieje. 34-latek grał na igrzyskach trzy razy i nigdy nie sięgnął po złoto. Jego najlepszym wynikiem jest brąz w singlu z Pekinu z 2008 roku.

Obecnie wydaje się, że Serb jest nie do zatrzymania. Po trzecim wygranym turnieju wielkoszlemowym w tym roku Novaka Djokovicia zachwalał jego trener Goran Ivanisevic. Wypowiedział się także w kontekście turnieju US Open, który odbędzie się na przełomie sierpnia i września.

– On z każdym dniem jest coraz lepszy. Nawet jeśli nie gra najlepiej, to i tak wygrywa. Więc, kiedy pokazuje swój najlepszy tenis, nie da się go pokonać. To niemożliwe, żebyś mógł nawet uwierzyć, że możesz z nim wygrać, bo on jest niezwyciężony – powiedział Ivanisević, cytowany przez atptour.com.

– Dla mnie Novak jest tenisistą wszech czasów. On pisze historię. Wygra także US Open i w ciągu jednego roku zwycięży we wszystkich czterech turniejach wielkoszlemowych. Mocno wierzę, że to zrobi – dodał.

Ivanisevic nie ma wątpliwości, że niedługo zakończy się pewna debata – Wybór, kto jest najlepszy w historii, dotyczy tego, którego z nich najbardziej lubisz. Ale ja nie muszę nawet o tym dyskutować. A, jeśli Novak wygra US Open, zakończy całą debatę – zakończył.

Czytaj także:
Na korcie zawodowym zadebiutowała w wieku 13 lat. Później dokonywała rzeczy niemożliwych