Paulo Sousa spotkał się z prezesem PZPN. Wiadomo, o czym rozmawiali

W marcu reprezentacja Polski powalczy w barażach o awans na mistrzostwa świata. Prezes PZPN Cezary Kulesza postanowił spotkać się z Paulo Sousą i omówić kilka kwestii. Wiadomo, o czym konkretnie rozmawiano.

Na Paulo Sousę spadła ogromna krytyka po ostatnim meczu pierwszej fazy grupowej eliminacji do mistrzostw świata. Wówczas Polacy przegrali z Węgrami 1:2. Selekcjoner nie wystawił w pierwszym składzie kilku ważnych piłkarzy, a gra naszych reprezentantów delikatnie mówiąc, się nie zazębiała. Przegrana z Węgrami spowodowała, że Polacy nie byli rozstawieni w losowaniu baraży.

Ostatecznie nasza reprezentacja nie trafiła na możliwie najmocniejszego rywala. 24 marca zagramy z Rosją, a później w razie ewentualnego awansu do finału rywalem biało-czerwonych będzie zwycięzca meczu Szwecja – Czechy.

Po fazie grupowej eliminacji pojawiło się sporo informacji dotyczących Paulo Sousy. Wedle nich posada Portugalczyka w polskiej kadrze miała być zagrożona nawet wtedy, gdyby awansował do mistrzostw świata. Prezes PZPN, Cezary Kulesza jednak nie zabierał głosu w tej sprawie.

We wtorek w siedzibie PZPN odbyło się spotkanie między prezesem organizacji a selekcjonerem kadry. Doszło na nim do wyjaśnienia wielu kwestii. Cezary Kulesza na Twitterze wprost dał do zrozumienia, że teraz liczy się tylko awans na mundial. Poprzedni etap eliminacji został już zamknięty.

„Za mną rozmowa z selekcjonerem Paulo Sousą. Podsumowaliśmy fazę grupową eliminacji i zamknęliśmy ten etap. Teraz myślimy tylko o barażach, bo cel jest dla wszystkich jasny. Jako PZPN będziemy wspierać zespół we wszystkich możliwych kwestiach. Zaczynamy operację 'Rosja’!” – napisał Cezary Kulesza.

Czytaj także:
Najbardziej pamiętne mecze w historii futbolu cz.1 ——> LINK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.